Maść na ból pleców czy inny lek? Co będzie skuteczne?

Maść na ból pleców

Zdarza się, że ból mięśni, powstający na tle reumatycznym, tudzież w wyniku kontuzji czy urazu staje się na tyle uciążliwy, że praktycznie uniemożliwia nam normalne funkcjonowanie. W takich sytuacjach dobrze jest zaopatrzyć się w sprawdzone remedium na tę dokuczliwą dolegliwość. Tylko gdzie kupimy dobry i niedrogi krem przeciwbólowy?
Nawigacja:

Maści na ból pleców – na co zwrócić uwagę?

Ból pleców może mieć różne podłoże, niemniej jednak na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które potrafią poradzić sobie w każdym przypadku. Najpopularniejszym, środkiem jest tutaj z pewnością rozgrzewająca maść na ból pleców z kasztanowcem, musimy jednak pamiętać że może ona powodować reakcje alergiczne i podrażniać naszą skórę. Jeżeli zależy nam na tym, by lek był zarówno skuteczny jak i nieinwazyjny, sięgnijmy po Harpagon Max Forte, zawarte w nich naturalne składniki aktywne nie tyko uśmierzą nasz ból ale również zneutralizują przyczyny uporczywej dolegliwości. Pamiętajmy że dobra maść przeciwbólowa działa już po kilkunastu minutach, dlatego jest to lek doraźny o wyjątkowo szybkim działaniu.

Nawet najlepsza maść na ból pleców nie zastąpi profilaktyki

Oczywiście zdarzają się sytuacje, w których nawet najbardziej skuteczny lek na ból pleców nie pomaga na nasze dolegliwości. Warto zastanowić się wtedy nad jego źródłem i udać na konsultacje, np. do dobrego lekarza lub rehabilitanta. Może się okazać, że maść na plecy nie przynosiła wcześniej oczekiwanych rezultatów, bo np. źle ją aplikowaliśmy. Lub mimo wcześniejszych wytycznych nie zmieniliśmy swojego trybu życia i dalej prowadzimy do napięć i urazów naszych mięśni. Musimy pamiętać, że nawet najlepsza maść na ból pleców nie zastąpi nam zdrowotnej gimnastyki, która pomoże rozluźnić wszystkie partie ciała.

Jaką maść na ból pleców wybrać, gdy jest za późno?

Preparaty przeznaczone do łagodzenia symptomów opisywanych tutaj problemów mogą przyjmować różną formę. Mogą to być maści, tabletki, a także różnego rodzaju olejki czy napary. Najczęściej preparaty takie dostępne są bez recepty, w związku z tym jeżeli zależy nam na doraźnej pomocy, możemy nabyć takie preparaty bez konieczności wizyty u lekarza. Jednakże jak z bogactwa ofert wybrać produkt, który najlepiej będzie spełniał swoje zadania i zapewni nam tak pożądaną ulgę? Dla ułatwienia udzielenia odpowiedzi na postawione tutaj pytanie porównajmy kilka dostępnych produktów na bóle pleców.

1. Harpagon Forte Max

Harpagon Forte

Zalety: Preparat występuje w formie żelu. Zawiera w swoim składzie korzeń diabelskiego pazura, naturalny olej konopny, a ponadto wyciąg z pokrzywy. Składniki preparatu zostały tak dobrane aby wzajemnie się one wzmacniały oraz potęgowały swoją skuteczność. Zawartość środka wpływa nie tylko na uśmierzanie bólu, ale takze przyczynia się do wzmocnienia struktury kości, mięśni oraz stawów, przeciwdziałając tym samym następnym dolegliwościom albo kontuzjom. Harpagon Forte Max walczy tak z symptomami jaki oraz przyczynami bólu i charakteryzuje się wysoką skutecznością. Ważną kwestią jest także to, że nie powoduje ona podrażnienia skóry. i

Wady: Opisywany środek leczniczy jest jednakże dostępny tylko na stronie producenta. Ciężko znaleźć aptekę, która sprzedaje go stacjonarnie.

2. Maść końska z kasztanowcem

maść końska z kasztanowcem
Zalety: Podstawowy składnik aktywny zawarty w określonym preparacie to wyciąg z kasztanowca. Preparat działa przeciwzapalnie oraz poprawia krążenie. Przynosi ulgę zmęczonym stawom oraz mięśniom. Maść działa w sposób rozgrzewający. Jest to ogólnodostępny preparat mający działanie tonizujące oraz relaksujące na układ ruchowy.

Wady: Podkreślić należy jednak fakt, że w pewnych przypadkach może powodować uczulenie oraz podrażnienie skóry. Ponadto środek ten działa tylko w sposób doraźny.

3. Opokan

opokan
Zalety: Określony środek zawiera w swoim składzie składnik aktywny określany mianem melkoksykamina. Zawartość tego składnika powoduje, że ma on działanie przeciwbólowe oraz przeciwzapalne w dolegliwościach kostno-stawowych oraz mięśniowych, w przypadku chorób zwyrodnieniowych stawów albo reumatoidalnych. Jest to produkt dostępny w aptekach bez recepty. Na podkreślenie zasługuje fakt, że oferowany on jest w wygodnej formie tabletek.

Wady: Preparat może przyczyniać się do obciążania wątroby. Nie jest ona także skuteczny w przypadku obecności zatruć pokarmowych.

4. Myven Hotgel

myven
Zalety: Jest to preparat w formie żelu. Substancje aktywne zawarte z opisywanym leku to ekstrakt z papryki chili, nagietka, olejek goździkowy, imbirowy oraz lawendowy, allantoina, d-pantenol. Zawarte składniki zapewniają działanie mocno rozgrzewające, przyczyniają się do rozluźnienia mięśni oraz okolic stawów.

Wady: Prezentowany środek może powodować uczulenia. Działa tylko w sposób doraźny.

5. Himalaya Rumalaya

rumalaya gel
Zalety: Środek w formie żelu. W składzie produktu znajdują się takie składniki jak ekstrakt z kadzidłowca, oraz imbiru. Jest to preparat w formie żelu do stosowania zewnętrznego. Zawarte składniki przyczyniają się do silnego działania przeciwzapalnego oraz przeciwbólowego. Przywraca ruchliwość stawów, a ponadto przyspiesza znikanie narośli reumatycznych. Pomaga odzyskać sprawność układu ruchu.

Wady: W niektórych przypadkach może powodować uczulenie oraz działa w sposób doraźny.

Przeciwbólowe tabletki na ból pleców

Od kilku lat na rynku dostępne są również tabletki na ból pleców. Ich formuła bazuje na środkach przeciwbólowych i przeciwzapalnych, jednak wykazują bardzo skuteczne działanie w stronę leczenia tych konkretnych partii ciała. Musimy jednak pamiętać, ze większość tabletek nie jest obojętna dla naszego organizmu i obciąża naszą wątrobę. Dlatego mając taką możliwość i wybór sięgajmy zawsze po maść na naciągnięty mięsień lub specjalny żel na ból pleców występujący zazwyczaj w niewielkiej i poręcznej tubce, która zmieści się w nawet najmniejszej domowej apteczce.

Źródła:
  1. Pokonaj ból pleców: połóż kres bólowi stosując ten prosty, rewelacyjny program ćwiczeń, Jim Wharton, Reader’s Digest Przegląd, 2007, ISBN: 8360123535, 9788360123539
  2. Say Goodbye to Back Pain, Marian BetancourtEmile Hiesiger, Simon and Schuster, 2007, ISBN: 1416595813, 9781416595816

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *