Jakie leki na krążenie kończyn dolnych wybrać?

jakie leki na poprawe krążenia wybrać

Kiedy zaczynamy zauważać że szwankuje nam nasze krążenie w nogach leki mogą być jednym ze sposobów na zaradzenie tej dolegliwości. Przy czym warto pamiętać, że dobre leki na krążenie bez recepty nabędziemy w większości aptek. Jeżeli zależy nam na tym, by nasze leki na poprawę krążenia bazowały na naturalnych składnikach znanych jeszcze przez nasze babcie, możemy również poszukać maści i suplementów w sklepach zielarskich.
Nawigacja:

Czym jest lek na krążenie kończyn dolnych?

Być może brzmi to trochę dziwnie, ale nie każdy chce sięgać po tabletki na krążenie krwi. Jak wiadomo wszelkie medykamenty doustne nie są obojętne dla naszego organizmu, a przede wszystkim wątroby. Wiele osób stara się ograniczać branie leków i tabletki na poprawę krążenia w nogach nie będą dla nich tak zachęcające jak tradycyjna maść na krążenie w nogach.

Domowe sposoby a tabletki na krążenie krwi w nogach

Oczywiście nie ma w tym nic niegroźnego. O ile takie naturalne leki na krążenie w nogach posiadają odpowiednie certyfikaty oraz zostały dopuszczone do obiegu, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przetestować ich działanie na sobie. Zdarza się przecież, że najprostsze leki na poprawę krążenia bez recepty, takie jak np. harpagon max forte, będą działały na nas lepiej niż specjalistyczne tabletki na krążenie krwi przypisywane przez lekarza. Niestety jak w przypadku wielu dolegliwości, może być tak, że zanim natrafimy na leki na krążenie kończyn dolnych wykazujące dobre działanie na nasz organizm, będziemy musieli przetestować różne tabletki na krążenie nóg metodą prób i błędów.

Tabletki na krążenie w nogach czy może jednak maści? Ranking i porównanie najchętniej i najczęściej polecanych produktów

Poniżej prezentujemy tabelkę z kilkoma przykładowymi lekami na poprawę krążenia, które wykazują największą skuteczność wedle pacjentów wśród których przeprowadzono szczegółową ankietę.

LekSkładniki aktywnePlusyMinusy
Harpagon Forte

Harpagon forte Max – żel
 • diabelski pazur
 • naturalny olej konopny
 • wyciąg z pokrzywy
 • walczy zarówno z objawami jak i przyczynami bólu
 • skutecznie poprawia krążenie
 • nie podrażnia skóry
 • skutecznie poprawia krążenie
 • jest w 100% naturalny, a więc jest w pełni bezpieczny dla zdrowia
 • dostępny tylko na stronie producenta https://harpagonforte.pl/
 • Masc konska z kasztanowcem

  Maść końska z kasztanowcem
 • wyciąg z kasztanowca
 • działa rozgrzewająco
 • skutecznie poprawia krążenie
 • pomaga również likwidować żylaki oraz zapobiega ich wystąpieniu w przyszłości
 • jest w 100% naturalny, a więc jest w pełni bezpieczny dla zdrowia
 • większość produktów posiada bardzo niskie stężenia kasztanowca. Te z wysokim stężeniem są stosunkowo drogie.
 • Opokan

  Opokan
 • melkoksykamina
 • wygodna forma tabletek
 • nie wszyscy są zadowoleni z efektów stosowania
 • lek nie jest obojętny dla wątroby
 • w przypadku zatrucia pokarmowego/gorączki lek może być nieskuteczny
 • Lekarz pomoże wybrać tabletki na poprawę krążenia w nogach

  Jako że leki na krążenie żylne w nogach mają wiele różnych form, metod działania i składników aktywnych, jeżeli sami nie wiemy co będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem, możemy też skonsultować swój przypadek z lekarzem rodzinnym. Po wykonaniu specjalistycznych badań i wykluczeniu ewentualnych alergii lekarz z pewnością będzie wiedział jakie leki poprawiające krążenie nam nie zaszkodzą. Ale ponadto pomogą uporać się z naszą dolegliwością.
  leki poprawiające krążenie

  Diagnoza i profilaktyka a leki na krążenie w nogach

  Pamiętajmy, że nieleczone problemy z krążeniem mogą prowadzić do rozwoju takich chorób jak miażdżyca czy żylaki. Dlatego im szybciej udamy się do lekarza i sięgniemy po skuteczne leki na poprawę krążenia w nogach, tym lepiej. Jeżeli zignorujemy problem, nasz stan może się znacznie pogorszyć. Jest tajemnicą, że zaawansowane stadium każdej choroby jest trudne do wyleczenia. A nikt chyba nie chciałby brać takiej tabletki na krążenie w nogach codziennie do końca życia. Dlatego lepiej jest wziąć byka za rogi i uporać się z tym problemem raz na zawsze.

  Nieco inaczej, chociaż w wielu aspektach podobnie działają leki poprawiające krążenie krwi w mózgu. Ale o ich dokładnym składzie i zaleceniach napiszemy innym razem.

  Źródła:
  1. Advances in Blood Circulation Research and Application: 2011 Edition: ScholarlyPaper, Q. Ashton Acton, PhD, ScholarlyEditions, 2012, ISBN: 1464945101, 9781464945106
  2. Przewodnik po ultrasonografii ukladu miesniowo-szkieletowego dla reumatologów / druk 1 / ING, George Arthur Willem BruijnW. Schmidt, ISBN: 9031375535, 9789031375530

  5 myśli nt. „Jakie leki na krążenie kończyn dolnych wybrać?

  1. Agnieszka Z.

   Na krążenie podobno świetna jest arnika w maści… Przynajmniej właśnie to polecił mojej mamie lekarz… Ma żylaki i okropne problemy z krążeniem krwi.
   To prawda, czasami ratowała się maścią przeciwbólową, jak mrowienie było nie do zniesienia, ale to czasami…

   1. studentos290

    Pewnie sporo zależy od lekarza. Niektórzy jednak są starej daty, a niektórzy mają podobno podpisane umowę z jakimiś producentami – chociaż dla mnie to zbytni brzmi jak konspiracja. Niektórzy częściej przepisują od razu końskie dawki leków na receptę a niektórzy wolą “medycynę naturalną”.
    Jak masz wątpliwości zawsze można iść na konsultację dla kogoś innego.

  2. _jarek

   Przyznam się, że w życiu nie pomyślałbym, żeby wziąć “maść na stawy” na krążenie. No, ale co miałem nie spróbować Czarciego Pazura skoro podobno córka mi powiedziała, że faktycznie zmniejsza ciśnienie krwi. Wziąłem Harpagon Forte Max. Od raz mówię, że polecam polować na tej stronie, bo jest bardzo dużo promocji – https://harpagonforte.pl/. Ważne jest tylko zdrowie! I wiecie co? Udało się złapać promocję, to prawda, ale i tak nie żałuje ani jednej wydanej złotówki, bo nic do tej pory nie zadziałało na mnie tak szybko jak Harpagon (no chyba, że ketonal, ale z tym to na pewno wiecie, że w pewnym wieku aż tyle go nie można przyjmować, bo wątroba siądzie szybciej niż ZUS wykończy. 😉 )

  3. veronika1902

   Jeśli od dwóch tygodni ciągle mam obrzęknięte łydki to znaczy, że mam problem z krążeniem? Słyszałam, że to “cichy zabójca”, więc strasznie się boję, że to jakaś zakrzepica…

   1. piotrkowska zośka

    Ja bym się nie bała. Może po prostu jesz za dużo soli…
    Ale wiadomo – warto zrobić parę badań… tarczycę, d-dimery, aspat, alat i czynnik protrombinowy. To taka podstawa.
    Jak d-dimery wyjdą ok to zakrzepicy nie ma.

    W międzyczasie polecam masaż limfatyczny… Na pierwszy najlepiej iść do gabinetu… żeby zobaczyć o co chodzi. Potem można robić samemu. Mi pomagają też chłodne okłady i maści chłodzące, szczególnie te na żylaki (bo wtedy nogi też puchną).
    Pozdrawiam.

  Dodaj komentarz