Archiwa kategorii: Ogólnie o mięśniach

Bóle mięśni – przyczyny i objawy

Bóle mięśni przyczyny i objawy

Objawy bólu mięśni są jednoznaczne i łatwe do zauważenia. Ból może być zarówno tępy, jak i ostry, kłujący lub pulsujący jednak dotyczy konkretnych partii mięśni. Nie zawsze jest to sygnał, którym należy się przejmować. Dlatego, jeżeli bolą nas mięśnie, a dzień wcześniej przeprowadzaliśmy intensywny trening na siłowni, nie ma potrzeby, by od razu sięgać po słuchawkę i dzwonić do rejestracji w przychodni bijąc na alarm.

Ból mięśni nóg – podstawowe informacje

ból nóg

Ból mięśni nóg to częsta dolegliwość dotykająca zarówno osób młodszych jak i starszych. Jego najczęstszymi przyczynami są urazy, zwyrodnienia wynikające z niezdrowego trybu życia oraz genetyka. Żeby Odpowiednio je wyleczyć oraz zapobiegać ich nawrotom, powinniśmy zapoznać się z możliwymi podłożami tej niedyspozycji.

Ból mięśni ramion – dlaczego go czuję?

ból mięsni ramion

Kiedy dokucza nam ból mięśni przedramienia, warto zastanowić się nad jego źródłem. Często są to po prostu tak zwane zakwasy wynikające z nadmiernego wysiłku jednak bóle mięśni rąk i nóg mogą mieć o wiele poważniejsze przyczyny, dlatego nie należy ich ignorować. Jeśli ból ramion nie mija samoistnie w ciągu kilku dni lub też nie jesteśmy w stanie sami określić jego przyczyny, konieczna będzie wizyta u lekarza ogólnego.

Ból mięśni łydki – skąd się bierze?

ból mięśni łydki

Bóle mięśni to częsta dolegliwość, dlatego też wielu z nas przyzwyczaiło się do bagatelizowania tego problemu. Nie jest to zbyt mądre rozwiązanie. Ból jest jasnym sygnałem ze strony naszego organizmu, że dzieje się z nim coś niedobrego. Ignorowanie takiego stanu rzeczy bynajmniej nie wpłynie na polepszenie naszego stanu zdrowia a na 99 procent stanie się wręcz przeciwnie.

Ból mięśni barku – jak sobie z nim poradzić?

ból mięśni barku

Częstym problemem, z jakim często zmagamy się, prowadząc siedzący tryb życia, jest ból barku. W tym przypadku przyczyny są zazwyczaj proste. Najczęstszą z nich jest praca wymagająca od nas wielu godzin siedzenia za biurkiem przed komputerem. Jeśli na domiar złego nasze krzesło do pracy nie jest odpowiednio wyprofilowane i nie pozwala nam swobodnie oprzeć głowy, dochodzi do napięć zarówno w karku, jak i barku, które po całym dniu dają o sobie znać w bardzo bolesny sposób.

Co to są mięśnie? Podstawowe informacje

co to są mięśnie

Przeciętnie układ mięśniowy stanowi około 40% masy naszego ciała. Nie trudno więc się domyślić, że pełni on kluczową funkcję w naszym organizmie i musimy dbać o to, by był zdrowy i sprawny.