Maść na ból pleców czy inny lek? Co będzie skuteczne?

skuteczny lek na ból pleców

Zdarza się, że ból mięśni, powstający na tle reumatycznym, tudzież w wyniku kontuzji czy urazu staje się na tyle uciążliwy, że praktycznie uniemożliwia nam normalne funkcjonowanie. W takich sytuacjach dobrze jest zaopatrzyć się w sprawdzone remedium na tę dokuczliwą dolegliwość. Tylko gdzie kupimy dobry i niedrogi krem przeciwbólowy?

Maści na ból pleców – na co zwrócić uwagę?

Ból pleców może mieć różne podłoże, niemniej jednak na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które potrafią poradzić sobie w każdym przypadku. Najpopularniejszym, środkiem jest tutaj z pewnością rozgrzewająca maść na ból pleców z kasztanowcem, musimy jednak pamiętać że może ona powodować reakcje alergiczne i podrażniać naszą skórę. Jeżeli zależy nam na tym, by lek był zarówno skuteczny jak i nieinwazyjny, sięgnijmy po Harpagon Max Forte, zawarte w nich naturalne składniki aktywne nie tyko uśmierzą nasz ból ale również zneutralizują przyczyny uporczywej dolegliwości. Pamiętajmy że dobra maść przeciwbólowa działa już po kilkunastu minutach, dlatego jest to lek doraźny o wyjątkowo szybkim działaniu.

Nawet najlepsza maść na ból pleców nie zastąpi profilaktyki

Oczywiście zdarzają się sytuacje, w których nawet najbardziej skuteczny lek na ból pleców nie pomaga na nasze dolegliwości. Warto zastanowić się wtedy nad jego źródłem i udać na konsultacje, np. do dobrego lekarza lub rehabilitanta. Może się okazać, że maść na plecy nie przynosiła wcześniej oczekiwanych rezultatów, bo np. źle ją aplikowaliśmy. Lub mimo wcześniejszych wytycznych nie zmieniliśmy swojego trybu życia i dalej prowadzimy do napięć i urazów naszych mięśni. Musimy pamiętać, że nawet najlepsza maść na ból pleców nie zastąpi nam zdrowotnej gimnastyki, która pomoże rozluźnić wszystkie partie ciała.

Przeciwbólowe tabletki na ból pleców

Od kilku lat na rynku dostępne są również tabletki na ból pleców. Ich formuła bazuje na środkach przeciwbólowych i przeciwzapalnych, jednak wykazują bardzo skuteczne działanie w stronę leczenia tych konkretnych partii ciała. Musimy jednak pamiętać, ze większość tabletek nie jest obojętna dla naszego organizmu i obciąża naszą wątrobę. Dlatego mając taką możliwość i wybór sięgajmy zawsze po maść na naciągnięty mięsień lub specjalny żel na ból pleców występujący zazwyczaj w niewielkiej i poręcznej tubce, która zmieści się w nawet najmniejszej domowej apteczce.

Źródła:
  1. Pokonaj ból pleców: połóż kres bólowi stosując ten prosty, rewelacyjny program ćwiczeń, Jim Wharton, Reader’s Digest Przegląd, 2007, ISBN: 8360123535, 9788360123539
  2. Say Goodbye to Back Pain, Marian BetancourtEmile Hiesiger, Simon and Schuster, 2007, ISBN: 1416595813, 9781416595816

6 Odpowiedzi do Maść na ból pleców czy inny lek? Co będzie skuteczne?

  1. Katarzyna napisał(a):

    Ja stosowałam harpagon forte max i mogę powiedzieć, że jest całiem. Nie ma żadnych efektów ubocznych.. Kilka tygodni smarowania, a ból póki co zniknął. Jestem bardzo zadowolona. Pozdrawiam

  2. Olga napisał(a):

    Przez całe życie pracowałam przy komputerze i teraz wychodzą moje problemy. Oczywiście gdybym wiedziała, to o wiele bardziej zwracałabym uwagę na przerwy, odpowiednią posturę i działanie w trakcie takiej pracy. Myślałam, że jestem prawie niezniszczalna… i byłam blisko prawdy, bo koniec końców, jak walnęło, to raz a a mocno, a przedtem nic jak nic. Tak więc – dbajcie o swoje plecy! zwłaszcza, że są w stanie bardzo dużo wytrzymać, ale to nie oznacza, że powinno się je ignorować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *