Jakie leki na poprawę krążenia wybrać?

jakie leki na poprawe krążenia wybrać

Kiedy zaczynamy zauważać że szwankuje nam nasze krążenie w nogach leki mogą być jednym ze sposobów na zaradzenie tej dolegliwości. Przy czym warto pamiętać, że dobre leki na krążenie bez recepty nabędziemy w większości aptek. Jeżeli zależy nam na tym, by nasze leki na poprawę krążenia bazowały na naturalnych składnikach znanych jeszcze przez nasze babcie, możemy również poszukać maści i suplementów w sklepach zielarskich.

Leczenie naturalne – leki na poprawę krążenia

Być może brzmi to trochę dziwnie, ale nie każdy chce sięgać po tabletki na krążenie krwi. Jak wiadomo wszelkie medykamenty doustne nie są obojętne dla naszego organizmu, a przede wszystkim wątroby. Wiele osób stara się ograniczać branie leków i tabletki na poprawę krążenia w nogach nie będą dla nich tak zachęcające jak tradycyjna maść na krążenie w nogach.

Domowe sposoby

Oczywiście nie ma w tym nic niegroźnego. O ile takie naturalne leki na krążenie w nogach posiadają odpowiednie certyfikaty oraz zostały dopuszczone do obiegu, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przetestować ich działanie na sobie. Zdarza się przecież, że najprostsze leki na poprawę krążenia bez recepty, takie jak np. harpagon max forte, będą działały na nas lepiej niż specjalistyczne tabletki na krążenie krwi przypisywane przez lekarza. Niestety jak w przypadku wielu dolegliwości, może być tak, że zanim natrafimy na leki na krążenie kończyn dolnych wykazujące dobre działanie na nasz organizm, będziemy musieli przetestować różne tabletki na krążenie nóg metodą prób i błędów.

Poniżej prezentujemy tabelkę z kilkoma przykładowymi lekami, które wykazują największą skuteczność.

LekSkładniki aktywnePlusyMinusy
Harpagon forte Max – żel - diabelski pazur
- naturalny olej konopny
- wyciąg z pokrzywy
- walczy zarówno z objawami jak i przyczynami bólu
-skutecznie poprawia krążenie
-nie jest
- nie podrażnia skóry
- skutecznie poprawia krążenie
- jest w 100% naturalny, a więc jest w pełni bezpieczny dla zdrowia
- dostępny tylko na stronie producenta https://harpagonforte.pl/
Maść końska z kasztanowcem- wyciąg z kasztanowca- działa rozgrzewająco
- skutecznie poprawia krążenie
- pomaga również likwidować żylaki oraz zapobiega ich wystąpieniu w przyszłości
- jest w 100% naturalny, a więc jest w pełni bezpieczny dla zdrowia
- większość produktów posiada bardzo niskie stężenia kasztanowca. Te z wysokim stężeniem (np. Varosin Forte Max są stosunkowo drogie)
Opokanmelkoksykamina- wygodna forma tabletek
- nie wszyscy są zadowoleni z efektów stosowania
- lek nie jest obojętny dla wątroby
- w przypadku zatrucia pokarmowego/gorączki lek może być nieskuteczny

Konsultacja z lekarzem

Jako że leki na krążenie żylne w nogach mają wiele różnych form, metod działania i składników aktywnych, jeżeli sami nie wiemy co będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem, możemy też skonsultować swój przypadek z lekarzem rodzinnym. Po wykonaniu specjalistycznych badań i wykluczeniu ewentualnych alergii lekarz z pewnością będzie wiedział jakie leki poprawiające krążenie nam nie zaszkodzą. Ale ponadto pomogą uporać się z naszą dolegliwością.

Diagnoza i profilaktyka

Pamiętajmy, że nieleczone problemy z krążeniem mogą prowadzić do rozwoju takich chorób jak miażdżyca czy żylaki. Dlatego im szybciej udamy się do lekarza i sięgniemy po skuteczne leki na poprawę krążenia w nogach, tym lepiej. Jeżeli zignorujemy problem, nasz stan może się znacznie pogorszyć. Jest tajemnicą, że zaawansowane stadium każdej choroby jest trudne do wyleczenia. A nikt chyba nie chciałby brać takiej tabletki na krążenie w nogach codziennie do końca życia. Dlatego lepiej jest wziąć byka za rogi i uporać się z tym problemem raz na zawsze.

Nieco inaczej, chociaż w wielu aspektach podobnie działają leki poprawiające krążenie krwi w mózgu. Ale o ich dokładnym składzie i zaleceniach napiszemy innym razem.

 

Jedna Jakie leki na poprawę krążenia wybrać?

  1. Beata napisał(a):

    Dziękuję za Wasz wpis, miałam problemy z krążeniem od dłuższego czasu ale zaczęłam stosowac produkty, które opisujecie “Varosin Forte Max” i “Harpagon Forte” i po nieco ponad miesiącu moje problemy całkowicie zniknęły.
    Codziennie rano smarowałam nogi harpagonem, a przed snem varosinem. Polecam, bardzo dobre działanie.

    Co więcej nawet tego nie planowałam, ale miałam też brzydkie żylaki na nogach. Po kuracji varosinem większość żylaków się bardzo zmniejszyła, a po tych mniejszych całkiem nie ma śladu. Super.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *