Co na ból mięśni wybrać?

co na ból mięsni

Dokuczliwy ból mięśni to częsta dolegliwość, która ma wiele źródeł. Na szczęście na rynku znajduje się wiele sprawdzonych lekarstw, które pomagają uśmierzyć ból i działają przeciwzapalnie. W jakim przypadku więc najlepiej będzie sięgnąć po maść na bóle mięśni?

Kiedy pomoże chłodzący żel przeciwbólowy?

To zapewne pytanie, które zadaje sobie wielu z nas, stojąc przy półce zawierającej leki rozluźniające mięśnie bez recepty, znajdujące się w naszej lokalnej aptece. Przede wszystkim musimy pamiętać, że każdy organizm jest nieco inny. Różnie  więc może reagować na określone substancje, które zawiera wspomniany wyżej żel na ból mięśni czy nawet specjalne tabletki na mięśnie.

Aplikacja maści

Dlatego ważne jest byśmy przed zaaplikowaniem leków wykonali test alergiczny, nanosząc odrobinę produktu na skórę w okolicach szyi czy karku. Jeżeli w ciągu 24 godzin nie pojawią się tam żadne zaczerwienienia ani niepokojące zmiany oznacza to, że śmiało możemy wcierać naszą maść na bóle mięśni i stawów w obolałe miejsca. Przy aplikacji pomocny będzie masaż, który przyśpieszy krążenie i rozgrzeje skórę. Dzięki czemu maść na mięśnie szybciej się wchłonie i co za tym idzie, będzie działała szybciej i skuteczniej.

Warto też pamiętać, że dobrej jakości maść na ból mięśni może mieć naprawdę szerokie zastosowanie. Działa rozgrzewająco i rozkurczająco, dzięki czemu może pomóc nawet przy tak trywialnej dolegliwości jaką są zakwasy po intensywnym treningu. Dlatego też, jeżeli uprawiamy sporty wytrzymałościowe – w naszej apteczce zawsze powinna znajdować się maść na zapalenie mięśni. Prawdą jest, że nigdy nie wiadomo kiedy może okazać się potrzebna. Jeżeli objawy są szczególnie nasilone i nie ustępują, warto sięgnąć również po sprawdzone, domowe metody na ból mięśni. Szczególnie takie jak masaż, gorące okłady czy delikatny trening, który pomoże rozgrzać nasz organizm.

Pamiętajmy jednak, że lekarstwo leczy jedynie objawy a nie przyczyny. Właśnie dlatego przy silnym, nieprzemijającym samoistnie po kilku dniach bólu – najlepsze co możemy dla siebie zrobić, to udać się do lekarza specjalisty, który zbada obolałe miejsca i wyda odpowiednią diagnozę.

Jedna Co na ból mięśni wybrać?

  1. Stefan napisał(a):

    Ja stosuję na bóle mięśni harpagon forte max i jestem zadowlony. Polecam wszystkim, którzy mają bóle od dłuższego czasu. Nie ma co się truć lekami przeciwbolowymi, które podziałają kilka godzin bo sobie rozwalicie wątrobę, a ból i tak wróci. Harpagon forte max trafia w źródło bólu i walczy z przyczyną. Do tego jest naturalny i bezpieczny dla zdrowia. W moim przypadku wystarczyły 2 tygodnie smarowania i o bólu od pół roku nie pamiętam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *