Ból ramienia – objawy i przyczyny

ból mięsni ramion

Kiedy dokucza nam ból mięśni przedramienia, warto zastanowić się nad jego źródłem. Czy jest on spowodowany uporczywą kontuzją? Może źle spaliśmy, przez co obciążaliśmy długotrwale układ mięśniowy naszego organizmu. Co jeśli to jednak coś poważniejszego? W artykule opowiemy, dlaczego ból ramienia nie powinien być lekceważony.

Przyczyny bólów ramienia

Często są to po prostu tak zwane zakwasy wynikające z nadmiernego wysiłku jednak bóle mięśni rąk i nóg mogą mieć o wiele poważniejsze przyczyny, dlatego nie należy ich ignorować.  Jeśli ból ramion nie mija samoistnie w ciągu kilku dni lub też nie jesteśmy w stanie sami określić jego przyczyny, konieczna będzie wizyta u lekarza ogólnego. Jednak istnieje też kilka innych sposobów, które opiszemy w akapitach poniżej.

Ból łokcia a urazy i kontuzje

Niewiele mówi się o tym, że bóle mięśni rąk mogą mieć wiele przyczyn. Czasami oczywiście są to po prostu zwykłe urazy tudzież kontuzje. Jeśli są bardzo uciążliwe i nie mijają samoistnie, powinniśmy udać się do dobrego rehabilitanta, który uśmierzy ból ramienia specjalnymi ćwiczeniami oraz masażem. Wykwalifikowany fizjoterapeuta zleci również odpowiednią profilaktykę, która pomoże nam ustrzec się od kontuzji w przyszłości.

Ból ramion a przeziębienie i grypa

Inną dosyć często przyczyną bólu kończyn górnych, jest osłabienie organizmu wynikające z przeziębienia czy gorączki. W takiej sytuacji nie pozostaje nam nic innego, jak porządnie wygrzać swój organizm i w pełni zaleczyć chwilową niedyspozycję. Jeżeli ból mięśni jest uciążliwy, możemy sięgnąć po skuteczny żel przeciwbólowy taki jak np. harpagon forte max, który skutecznie uśmierzy ból, nie powodując nieprzyjemnych skutków ubocznych.

Ból rąk a inne dolegliwości zdrowotne

Czasami jednak bóle mięśni rąk sygnalizują znacznie poważniejsze schorzenia takie jak np. cukrzyca lub choroba naczyń obwodowych zwana potocznie miażdżycą. Oczywiście nie ma sensu przeprowadzać diagnostyki na własną ręka, korzystając z internetowych encyklopedii, bo nikomu to jeszcze nie pomogło. Gdy zaczynamy coś podejrzewać lepiej od razu udać się do lekarza i zgłosić ból mięśni ramion.

Ból lewej ręki a podłoże reumatoidalne

Ból rąk może mieć podłoże reumatoidalne, bo chodź mało osób o tym wie, objawem reumatyzmu są nie tylko bóle stawów, ale również ból mięśni ramienia czy nogi. W takich sytuacjach na szczęście możemy korzystać z szeregu leków, który pomoże uśmierzyć ból mięśni ramienia. Bo chociaż nie ma leku przeciwbólowego, przeznaczonego jedynie na ból lewej ręki, dobrze sprawdzi się większość leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych, które są ogólnodostępne, nie tylko w aptece, ale również w sklepach internetowych czy drogeriach. Skutecznym rozwiązaniem jest również skorzystanie ze specjalnej maści na bóle mięśni ramion, które praktycznie od razu przyniosą ulgę. Tą najlepiej zawsze trzymać w apteczce, bo jej zastosowanie jest szerokie i nigdy nie wiadomo kiedy się przyda.

Źródła:
  1. Terapia manualna Maitlanda, K. BanksElly Hengeveld, Elsevier Health Sciences, 2013, ISBN: 8376098055, 9788376098050
  2. Miażdżyca i inne choroby tętnic obwodowych, Wojciech Noszczyk, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, 2005, ISBN: 832003213X, 9788320032130

5 Odpowiedzi do Ból ramienia – objawy i przyczyny

  1. Mexel napisał(a):

    Pracuję dużo w urzędówce, typowa biurokracja, i od myszki i złej pozycji odpada mi ręka. Co robić? Boje się, że stracę pracę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *